![](/libraries/images/1px.gif)
![](/libraries/images/1px.gif)
![](/libraries/images/1px.gif)
![100 szt. - Karta MIFARE ULTRALIGHT EV1 128 b - 13,56 MHz RFID NFC](/environment/cache/images/300_300_productGfx_1710/Karta-MIFARE-ULTRALIGHT--EV1-128-kB---13%2C56-MHz-RFID-NFC.webp)
![100 szt. - Karta MIFARE ULTRALIGHT EV1 48 b - 13,56 MHz RFID NFC](/environment/cache/images/300_300_productGfx_1708/100-szt.---Karta-MIFARE-ULTRALIGHT--EV1-48-kB---13%2C56-MHz-RFID-NFC.webp)
199,99 zł
Działanie breloków i kart RFID
Podział kart RFID
LF (Low Frequency)
Działają na częstotliwościach od 30 kHz do 300 kHz. Mają zwykle niewielki zasięg, rzędu kilku centymetrów. Są stosowane w zastosowaniach wymagających krótkiego zasięgu odczytu, np. w systemach dostępu, parkingowych lub w identyfikacji zwierząt.
HF (High Frequency)
działają na częstotliwościach od 3 MHz do 30 MHz. Mają większy zasięg niż karty LF, rzędu kilkunastu centymetrów. Są stosowane w zastosowaniach takich jak kontrola dostępu, systemy płatnicze, identyfikacja produktów lub zwierząt.
UHF (Ultra High Frequency)
Działają na częstotliwościach od 300 MHz do 3 GHz. Mają duży zasięg odczytu, sięgający nawet kilku metrów. Stosowane są w systemach logistycznych, magazynowych, czy też w identyfikacji pojazdów.
Karty NFC (Near Field Communication)
To rodzaj karty RFID, która umożliwia komunikację na krótkim zasięgu, rzędu kilku centymetrów. Karty NFC są stosowane w zastosowaniach takich jak płatności mobilne, sterowanie urządzeniami, a także w systemach identyfikacji osób lub towarów.
Karty iTag
To karty RFID, które zostały zaprojektowane specjalnie do lokalizacji przedmiotów. Mają niski koszt, niewielki rozmiar i są często stosowane do monitorowania aktywów w firmach czy innych instytucjach.
To tylko niektóre z typów chipów RFID, ponieważ istnieje wiele różnych specyfikacji i wariantów technologicznych, które dostosowane są do konkretnych zastosowań.
Nieodłączną częścią działania tych systemów są programatory NFC, które również znajdziesz w naszej ofercie!