Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Odbiór w punkcie) już od 100,00 zł.
Sonda
W jaki sposób dowiedziałeś /aś się o naszym sklepie ?

Czytnik Wiegand to urządzenie elektroniczne stosowane do odczytu kart magnetycznych, RFID lub innych identyfikatorów. Czytnik Wiegand zapisuje dane z karty na dwa osobne przewody sygnałowe, zwane "liniami Wiegand". Sygnały te są przesyłane do systemu kontroli dostępu lub innego systemu zabezpieczeń, gdzie są interpretowane i wykorzystywane do autoryzacji użytkownika.

CZYTNIK WIEGAND 26/34 RFID

 

Produkty Wiegand są z przewodami wyjścia danych i zasilania. Czytnik Wiegand może działać w trybie bezkontaktowym lub z wykorzystaniem karty magnetycznej. W przypadku trybu bezkontaktowego, karta jest zbliżana do czytnika, który następnie odczytuje dane z karty i przesyła je na linie Wiegand.

Czytniki Wiegand są często stosowane w systemach kontroli dostępu i monitoringu, a także w systemach automatycznej identyfikacji i inwentaryzacji. Są one popularne ze względu na swoją niezawodność, prostotę i szybkość działania, oraz łatwość integracji z innymi systemami.

Czytnik Wiegand ma wiele zastosowań, a jednym z głównych jest kontrola dostępu. Może być stosowany do monitorowania i ograniczania dostępu do różnych pomieszczeń, takich jak biura, magazyny, hale produkcyjne, szpitale, szkoły i inne instytucje.

Czytniki Wiegand są również wykorzystywane w systemach parkingowych, gdzie umożliwiają dostęp do parkingu tylko uprawnionym użytkownikom. Karty magnetyczne lub RFID umożliwiają szybki i wygodny sposób identyfikacji kierowcy, a system Wiegand jest używany do przesyłania informacji o pozwoleniu na wjazd lub wyjazd.

Innym zastosowaniem czytników Wiegand jest kontrola czasu pracy pracowników. W systemach biometrycznych czytniki Wiegand mogą być wykorzystywane do odczytu i zapisu danych biometrycznych, takich jak odciski palców czy rozpoznawanie twarzy.

Czytniki Wiegand są również stosowane w systemach monitoringu, takich jak systemy CCTV, gdzie umożliwiają szybkie przesyłanie informacji o wizycie osoby w danym miejscu lub pomieszczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, czytniki Wiegand są stosowane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szybka, niezawodna i bezpieczna identyfikacja użytkowników lub urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl